Solárium Ergoline & Barber Shop | solarium-barber.sk

Opaľovanie v soláriu ? Tipy pre zdravé opaľovanie

Bez slnka by život na zemi nebol možný. Slnečné lúče dodávajú organizmu potrebnú energiu a podporujú tvorbu veľmi dôležitého vitamínu D. Tvorbu vitamínu D v našom tele stimuluje ultrafialové žiarenie, dobrou správou je, že v chladnejšom období môže syntéza vitamínu D prebiehať aj pod umelým ultrafialovým svetlom. Pri opaľovaní v soláriu prebiehajú rovnaké procesy ako pri prírodnom slnení, preto má opaľovanie v soláriu mnoho výhod po celý rok, netreba to však preháňať ! 

Opaľovanie v soláriu

Jeseň a zima vie byť dlhá a studená, obvykle sa už nemôžeme dočkať prvých hrejivých slnečných lúčov. Riešenie môže byť byť jednoduché. V chladnejšom období dokáže solárium suplovať slnečné lúče, iba 5-7 minút opaľovania v soláriu stačí na zahnanie chronickej únavy, depresie a stimuláciu tvorby vitamínu D. Navyše ultrafialové žiarenie pomáha posilňovať imunitný systém a pomáha prekonávať prechladnutie.

Ergoline Lightvision Spectra | Solárium Ergoline & Barber Shop

Tipy pre zdravé opaľovanie v soláriu

Na začiatok je potrebné si uvedomiť, že každý človek má iný typ pokožky – hrubšiu, tenšiu, s rozdielnou pigmentáciou. Pre zdravé opálenie a krásnu pokožku musíte vedieť, ako dlho a ako často sa opaľovať. Čas strávený v soláriu je potrebné vypočítať podľa fototypu. 

Keltský typ

Zvyčajne majú svetlé oči, červené alebo blond vlasy a najsvetlejšiu pokožku. Zástupcovia tohto typu pokožky sa spália aj na najslabšom slnku. Doporučený maximálny čas v soláriu 3-4 minúty raz týždenne.

Európsky typ so svetlou pleťou

Svetlovlasý Európania so svetlou pleťou. Typické sú blond až hnedé vlasy a modré, sivé, či zelené oči. Čas vyberá individuálne, približne 4-5 minút 2-krát týždenne.

Európsky typ s tmavou pleťou

Najbežnejší typ. Farba vlasov je blond, gaštanová alebo tmavá blond. Pri tomto type  trvanie opaľovania v soláriu začína od 3-4 minút a postupne sa zvyšuje až na 10-11 minút.

Stredomorský typ

Ľudia s týmto typom pleti majú najčastejšie tmavé vlasy a tmavé oči. V soláriu sa môžu opaľovať až 15 minút pri jednom sedení. Najlepšie je začať so 4-5 minútami a postupne telo a pokožku pripraviť.

Aby bolo opaľovanie v soláriu bezpečné a zdravé

Aby bolo opaľovanie v soláriu bezpečné a zdravé je potrebné prihliadať na svoj zdravotný stav. Soláriu by sa mali vyhnúť ľudia s veľmi bledou pokožkou, tí, čo užívajú antibiotiká, antireumatiká, antidepresíva, lieky proti infekciám močových ciest, ľudia trpiaci alergiami na slnko, ľudia s čerstvými jazvami alebo po laserovom ošetrení, tehotné ženy, ľudia s väčším počtom materských znamienok a osoby mladšie ako 18 rokov. Zdravé opálenie spočíva v dôkladnej starostlivosti o pleť, pred samotným opaľovaním ale aj po ňom, preto do solária vždy používajte kvalitnú solárnu kozmetiku

Solárium môžete využívať aj v lete, ale rozumne ! Neopaľujte sa v ten istý deň v soláriu i na prirodzenom slnku, aby nedošlo k prekročeniu bezpečnej dennej dávky  UV žiarenia a tým k poškodeniu vašej pokožky. Viac o tom, prečo je opaľovanie dôležité a koľko času mu venovať si môžete prečítať v našom predchádzajúcom článku

Príďte sa k nám zrelaxovať a odpočinúť si

V našom solárnom štúdiu si môžete dopriať relax v nemeckých soláriách Ergoline. Vyskúšať môžete „vlajkovú loď“ spoločnosti Ergoline – solárium Ergoline Lightvision Spectra, s unikátnou funkciou hybridného opaľovania alebo veľmi oblúbené vertikálne solária Ergoline Sunrise 7200. Smartsun trubice, červené svetlo a dokonalé UV žiarenie sú skvelou kombináciou pre zdravé opálenie a jemnú a prirodzene opálenú pokožku.

☀️ Nezabúdajte, opálená pokožka je krásna iba vtedy, ak je zdravá.